teams

gamesheets
officials

schedule
standings
statistics
arenas

scoreboard
Game
No.
Date Time   Team A Team B Arena
1. 26 Dec 15.00 Group A USA Kazakhstan Krylia Sovetov
2. 26 Dec 15.00 Group B Canada Belorussia Luzhniki
3. 26 Dec 18.30 Group A Sweden Czech Republic Krylia Sovetov
4. 26 Dec 18.30 Group B Switzerland Russia Luzhniki
5. 27 Dec 15.00 Group A Kazakhstan Czech Republic Krylia Sovetov
6. 27 Dec 18.30 Group B Switzerland Finland Luzhniki
7. 27 Dec 18.30 Group A Sweden Slovakia Krylia Sovetov
8. 27 Dec 18.30 Group B Belorussia Russia Vityaz
9. 28 Dec 18.30 Group A Slovakia USA Krylia Sovetov
10. 28 Dec 18.30 Group B Finland Canada Luzhniki
11. 29 Dec 15.00 Group B Belorussia Switzerland Luzhniki
12. 29 Dec 18.30 Group A Kazakhstan Sweden Vityaz
13. 29 Dec 18.30 Group A Czech Republic USA Krylia Sovetov
14. 29 Dec 18.30 Group B Russia Canada Luzhniki
15. 30 Dec 15.00 Group A Slovakia Kazakhstan Krylia Sovetov
16. 30 Dec 15.00 Group B Finland Belorussia Luzhniki
17. 31 Dec 13.00 Group A Czech Republic Slovakia Krylia Sovetov
18. 31 Dec 13.00 Group B Russia Finland Luzhniki
19. 31 Dec 17.00 Group A USA Sweden Krylia Sovetov
20. 31 Dec 17.00 Group B Canada Switzerland Luzhniki
 1 JanD A Y         O F F
21. 2 Jan 15.00 Play-off Czech Republic Switzerland Krylia Sovetov
22. 2 Jan 15.00 Play-off RussiaSweden Luzhniki
23. 2 Jan 18.30 Play-off USACanada Krylia Sovetov
24. 2 Jan 18.30 Play-off FinlandSlovakia Luzhniki
25. 2 Jan 18.30   KazakhstanBelorussia Vityaz
26. 3 Jan 15.00 Play-off SwitzerlandRussia Krylia Sovetov
27. 3 Jan 15.00 Semifinal Czech RepublicSweden Luzhniki
28. 3 Jan 18.30 Play-off SlovakiaUSA Krylia Sovetov
29. 3 Jan 18.30 Semifinal FinlandCanada Luzhniki
30. 3 Jan 18.30   BelorussiaKazakhstan Vityaz
 4 JanD A Y         O F F
31. 5 Jan 12.00 7th place
game
RussiaSllovakia Krylia Sovetov
32. 5 Jan 12.00 Bronze medal
game
SwedenCanada Luzhniki
33. 5 Jan 16.00 5th place
game
SwitzerlandUSA Krylia Sovetov
34. 5 Jan 16.00 Final Czech RepublicFinland Luzhniki